• Nowy-1-1
  • aktualne promocje
  • 1
  • Nowy-2


PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

  • otwarty wyciek ropy z ucha
  • uczulenie na produkty pszczele
  • perforacja błony bębenkowej 


PRZEBIEG ZABIEGU

Zdejmujemy biżuterię z uszu i kładziemy osobę poddawaną zabiegowi na boku, pod głowę podkładamy małą poduszkę przykrytą czystym ręcznikiem.

Na małżowinę uszną nakładamy trochę kremu i delikatnie masujemy ucho jak i jego okolice przez około 2-3 minuty (małżowina uszna powinna się zaczerwienić).

Następnie przykrywamy głowę pokrowcem wykonanym z papierowego ręcznika lub serwetki. Małżowinę uszną wyjmujemy przez wykonany w pokrowcu otwór.

Smarujemy kremem wlot kanału usznego. Uszczelnia to styk pomiędzy uchem a świeczką.

Tak samo nakładamy krem na całym obrębie świeczki od strony gdzie znajduje się w niej blaszka. Drugi koniec zapalamy. Zamykamy wlot kanału usznego tak aby krem nałożony na ucho i ten nałożony na świeczce uszczelnił połączenie. Jest bardzo ważne aby z ucha nie wydostawał się dym, gdyż świeca nie spełni swego zadania.

Należy pamiętać, że świecy nie można wkładać głęboko do ucha. Palącą się świecę trzymamy pionowo aż do spalenia się jej do poziomu blaszki. Palącą się jeszcze świecę wyjmujemy i gasimy w szklance z wodą, a ucho oczyszczamy delikatnie wacikiem na patyczku. Pozwalamy na krótki relaks i przechodzimy do zabiegu na drugim uchu.

Podczas spalania się świecy pacjent słyszy lekkie trzaski i odczuwa subtelną zmianę ciśnienia w uchu.

Czasami, a zdarza się to w przypadkach chorób skórnych uszu, odczuwa się słabsze lub mocniejsze pieczenie, zabieg należy wtedy przerwać i powtórzyć po 2 dniach. Po wykonaniu zabiegu na obu uszach pacjent powinien poleżeć kilka minut i dopiero powoli wstać. Następnie należy rozwinąć zgaszone niedopałki świec i je przeanalizować.

Przy zabiegu wykonywanym na uchu zdrowym kolor leczniczego pyłu w procesie spalania powinien być złoto-żółty. Czasami nabiera koloru ziemistego, brązowego aż do zielonego i zależy od stopnia zanieczyszczenia ucha, stanów zapalnych lub chorób skórnych. W pyle można również wyczuć grudki, kryształki, a także brązową wodę. To działanie temperatury, oparów ziół i olejków, które rozpuszczają złogi, zanieczyszczenia i wyciągają je na zewnątrz ucha, zatrzymując w świecy. Po zabiegu pacjent musi zabezpieczyć wacikami rozgrzane ucho a przez 24 godziny nie powinien brać prysznicu czy myć głowy.